Імплантація

На сьогодні стоматологія пропонує декілька способів відновлення втрачених зубів. Імплантація – один із них.

Імплантація дозволяє не псувати сусідні із відсутнім зуби або уникати використання знімного протезу. Успіх імплантації складає 97-99%. У деяких випадках імплант можна встановити у день видалення зуба. Якщо це неможливо, встановлення імпланта відкладається на строк до 3-х місяців. Встановлення імплантів проводиться під місцевою анестезією та займає 15-20 хвилин. Після встановлення імпланта необхідно зачекати 3-6 місяців для його остеоінтеграції, після чого виготовлюється кінцева реставрація.

В нашій клініці встановлюємо імпланти:

  • Nobel Biocare
  • Bio 3
  • Super Line

Імплантація зубів – метод установки штучного «кореня», виготовленого з титану або цирконію, в верхню або нижню щелепу. Зубні імплантати застосовуються як опори, на які кріпляться або коронки, або знімні або незнімні зубні протези.

Ця процедура, яка складається з 2-х етапів:

  1. хірургічного етапу (імплантації імплантів в кісткову тканину щелепи)
  2. ортопедичного етапу (протезування на імплантатах одиночними коронками, мостовидні протезами або умовно-знімними протезами).

Сам імплант (синоніми – імплантат, імплантант) за формою нагадує корінь зуба. Роблять імпланти з високоякісного медичного титану. Після приживлення в щелепи в імплант вкручується проміжна частина (абатмент), на який вже фіксується коронка зуба.

Нещодавно ми почали розповідати Вам про імплантацію і імплантатах.

Сьогодні ми продовжимо цю тему і розповімо Вам в яких саме випадках Вам необхідно вдатися до імплантації зубів:

1) Альтернатива мостовидного протезу при відсутності 1-го або декількох зубів:

Ви можете побачити наскільки обтачиваются сусідні з відсутнім зуби під опори мостовидного протеза. Імплантація зубів дозволяє зберегти сусідні зуби здоровими і живими (адже їх не доведеться обточувати під коронки), що продовжить термін їх служби. Пам’ятайте, що навіть якісні коронки потрібно міняти через 8-10 років, і не факт, що зуби під ними будуть потім підлягати повторному протезування. Так що питання: що краще імплант або міст – в більшій мірі риторичне.

До того ж вартість відновлення одного відсутнього зуба мостовидні протезом з 3х металокерамічних коронок (+ вартість підготовки опорних зубів під коронки) – лише трохи нижче вартості імплантації одного зуба. І лише коли сусідні з відсутнім зуби зруйновані або на них стоять великі пломби, то тут звичайно бажано віддати перевагу мостовидних протезів.

2) Кінцеві дефекти зубних рядів:

коли у вас немає кількох останніх зубів – це означає 2 альтернативи: або імплантація, або знімний протез. Причому умов для нормальної фіксації звичайного знімного протезу в цьому випадку немає. Це означає, що знімний протез буде постійно випадати і балансувати. Виняток становитиме односторонній бюгельний протез на мікрозамках, який буде кріпитися до останніх зубах з цього боку за допомогою мікрозамках.

Це єдиний тип протеза, який буде добре фіксуватися на зубах при односторонньому кінцевому дефекті зубного ряду. Однак на останніх 2-х зубах з цього боку потрібно буде робити металокерамічні коронки.

3) Повна відсутність зубів:

проблема повної відсутності зубів (особливо на нижній щелепі) – це погана фіксація повного знімного протезу, який може випадати при жуванні, під час розмови … Для поліпшення фіксації повних знімних протезів були створені міні-імпланти. Такі імпланти імплантуються в щелепу в кількості 2-3 або 4х штук, і знімні протези фіксуються на виступаючих фрагментах цих імплантів. Протези фіксуються настільки добре, що такі протези стали називати умовно-знімними протезами.

Які ж переваги дають імпланти зубів перед іншими видами протезування?

По-перше, немає необхідності обточувати власні зуби під коронки.

По-друге міцні зуби підвищують приблизну тривалість життя на сім років, і це доведено науковими дослідженнями.

По-третє, зовні зуб на імпланти нічим не відрізняється від власного. Тому звикнути до нього набагато легше, ніж до знімного протезу. Просто він не відчувається в роті як чужорідне тіло, і пацієнт по завершенні лікування не відчуває жодного дискомфорту.

Імплантація зубів: протипоказання

Імпланти зубів – протипоказання можуть бути абсолютні (категорично не можна) і відносні (за певних умов – можна).

  1. Високий ризик травмування нижньощелепного нерва під час операції – у випадках коли мова йде про імплантацію на нижній щелепі і планується вкручування імплантів над нижньощелепним каналом, в якому проходить нижньощелепний нерв, і при цьому є недолік обсягу кістки, а пацієнт відмовляється від кісткової пластики (нарощуючи кістки ) або вона йому протипоказана.
  2. Травма нижньощелепного нерва під час імплантації може привести до непроходящие оніміння щоки, губи, підборіддя, а також слинотеча з рота.
  3. Неконтрольований цукровий діабет другого типу – є відносним протипоказання, тому що при цій патології спостерігається уповільнена загоєння ран через проблеми з периферичних кровообігом. Анатомічні міркування включають обсяг і висота кістки доступні. При будь-якій формі цукрового діабету найбільш прийнятною є методика одноетапною базальної імплантації.
  4. Бруксизм – імплантація при бруксизмі можлива тільки в разі, якщо Ви перед сном будете одягати на зуби спеціальні капи.
  5. Куріння, серцево-судинні захворювання, гепатит, СНІД – при таких захворюваннях найбільш підходить методика одноетапною базальної імплантації, тому що вона набагато легше переноситься цією групою пацієнтів.

Планування операції імплантації

Якість етапу планування багато в чому визначає успішність всієї імплантації зубів. Помилки, які можуть бути допущені на етапах ортопедичного та хірургічного планування можуть призвести до відторгнення імплантів і необхідності повторної операції і протезування.

Ортопедичне планування – перш за все стоматолог-ортопед повинен вибрати тип протеза, який буде відновлювати відсутні зуби (погодивши його з пацієнтом). Це може бути одиночна коронка, мостовидний протез з декількох коронок, або умовно-знімний протез при повній відсутності зубів, фіксація якого буде покращена за допомогою імплантів.

Уже виходячи з типу протеза буде зрозуміло: скільки імплантів буде необхідно імплантувати даному пацієнтові:

→ при одному відсутньому зубі – 1 імплант,

→ при двох-трьох відсутніх зубах – зазвичай 2 імпланта,

→ якщо планується умовно-знімний протез, то 2-4 імпланта на 1 щелепу,

→ якщо зуби відсутні повністю і планується повністю незнімний підковоподібний мостовидний протез, то приблизно близько 10 імплантів на 1 щелепу.

Хірургічне планування – для того, щоб уникнути гарантованої невдачі під час операції хірург-імплантолог повинен точно знати, як проходить нижньощелепний нерв (при імплантації на нижній щелепі), і як розташована гайморова пазуха (при імплантації на верхній щелепі). Товщина кістки, що відокремлює ці утворення, буде визначальним фактором для вибору розміру (довжини імплантів).

Якщо товщина кістки недостатня, то це буде свідченням до проведення кісткової пластики (нарощуванню кістки). Також хірургічне планування буде враховувати вибір методики імплантації: одноетапна або двоетапна методика. Також дуже важливо визначити тип кістки (її щільність), що буде впливати на вибір типу імпланта, методики імплантації та визначення термінів протезування.

До недавнього часу для визначення положення пазух, нервів і товщини кістки використовувалися виключно ортопантомограми і прицільні рентгенівські знімки, проте останніми роками все широко впроваджується КТ (комп’ютерна томографія). Існують спеціальні програми тривимірного комп’ютерного моделювання операції імплантації, в які хірург завантажує результати КТ пацієнта, і на комп’ютері планує операцію. Використання КТ і таких програм дозволяє багаторазово полегшити планування операції і звести до мінімуму можливі помилки хірурга під час операції. Однак будьте готові і до того, що використання таких технологій підвищить вартість послуги.

Хірургічне планування може також включати виготовлення «хірургічного шаблону», який представляє з себе пластину з акрилової пластмаси, в якій попередньо (під різними кутами) просвердлені отвори під майбутні імпланти. Це необхідно, якщо потрібно імплантувати відразу кілька імплантів під різними кутами до щелепи і один до одного, що буде визначатися ступенем схоронності / атрофії кістки в місці імплантації. Це дуже важливо, тому що якщо кути підбираються на око прямо під час операції, то це призведе до того, що стоматолог-ортопед не зможе виготовити протези / коронки для таких імплантів взагалі, або вони будуть неточними, що буде загрожувати ускладненнями.

Базовий етап операції: дентальная імплантація

Хірургічна частина процесу імплантації зубів складається з двох етапів: імплантації власне імпланта і установка формувача ясен. Для здійснення першої частини процесу необхідно відсутність на місці установки протеза залишків коренів раніше розташовувався там зуба, сприятлива гігієнічна ситуація в ротовій порожнині.

Внутрішня, імплантувати в щелепу частина майбутнього штучного зуба має вигляд гвинта специфічної форми (циліндричної або конічної, так званий корневідним імплантант). Для виробництва гвинтів використовуються біоінертний матеріал – титан. Застосовується також діоксид цирконію. Він володіє більш високими косметичними властивостями, оскільки не просвічує через слизову ясен, проте відсоток інтеграції з кісткою щелепи у даного матеріалу гірше, ніж у титану і сплавів на його основі. За рахунок спеціальної поверхневої обробки імплантату і характеру різьблення зчеплення вироби з кістковою тканиною поліпшується.

Процедура виконується під місцевим наркозом, час імплантації складає близько 20 хвилин.

Імплантат імплантується в підготовлену кістка (попередньо там виконується отвір під діаметр гвинта), причому для запобігання нагрівання кістки в процесі імплантації зубів виконується зрошення навколишніх місце операції тканин фізіологічним розчином. Зрошення зменшує капілярна кровотеча в яснах, знижує ризик запалення м’яких тканин. Після фіксації гвинта його центральний отвір закривається спеціальною заглушкою, а ясна вшиваються (накладаються шви на слизову тканину ясен). Для прискорення загоєння застосовуються ін’єкції спеціальних препаратів. Шви можуть бути зняті через десять або більше днів, залежно від ситуації і стану пацієнта.

Процес остеоінтеграції, тобто зрощення імпланта і щелепи, може скласти три-шість місяців і більше, причому для нижньої щелепи вживлення проходить швидше – тканину щелепи тут більш щільна. Після закінчення успішного процесу імплантації виконується друга частина операції з імплантації зубів – установка формувача ясен.

Ця процедура менш складна хірургічно і складається в розкритті ясна над імплантованим гвинтом, видаленні заглушки і монтажі формувача. Дана стадія займає близько півгодини, а загоєння відбувається протягом тижня, як після звичайного видалення зуба.

Закінчення процесу імплантації зубів

Заключна стадія імплантації – виготовлення зубного протеза (видимої частини зуба або зубів при мостовому протезуванні). Коронка виконується з металокераміки або безметаллових матеріалів, в залежності від побажань пацієнта. Завдяки досвіду фахівців нашої клініки якість видимої частини імплантів відповідає естетичним і функціональним вимогам, властивим натуральним зубам. Більш того, правильний підхід до розміщення базових (опорних) імплантів при виконанні протеза на всю щелепу або її частина допускає поліпшення прикусу і виду ротової порожнини в цілому.

Протипоказання

Відносними протипоказаннями до імплантації зубів є:

1) надмірно юний (до 16 або 22 років, в залежності від політики стоматологічної клініки) або літній (більше 70 років) вік пацієнта;

2) надмірне вживання алкоголю, тютюнових виробів, наркотична залежність

3) системні захворювання (гіпертонічна хвороба, онкологія, відхилення в обміні речовин, ішемічна хвороба серця, захворювання сполучних тканин)

4) важкі форми пародонтозу

5) туберкульоз

Протипоказання вважаються відносними, оскільки ймовірність сприятливого прогнозу остеоінтеграції залежить від тяжкості захворювання і стану пацієнта в цілому. До абсолютних протипоказань можна віднести проблеми згортання крові (в даному випадку це протипоказання до всіх хірургічних втручань), важкі форми ниркової недостатності, захворювань ендокринної системи і серця, а також непереносимість анестезії.

Можливі ускладнення

Їх можна умовно розділити на дві групи. Перша відноситься до природних наслідків будь-якого хірургічного втручання в організм і не вимагає звернення до лікаря:

  1. Біль. Як правило, з’являється після того, як проходить дія анестезії і може відчуватися протягом двох-трьох днів після процедури. Зменшити прояв больового синдрому можна за допомогою знеболюючих засобів, причому бажано заздалегідь проконсультуватися про рекомендованих препаратах у виконує процедури фахівця.
  2. Набряк. Може триматися від декількох годин до декількох днів, може бути зменшений за допомогою холодних компресів.
  3. Підвищення температури понад 37 градусів Цельсія. Тривала (більше трьох днів) температура вище 37 градусів є приводом для звернення до лікаря.
  4. Кровотеча. Невелика кровотеча протягом двох-трьох днів є різновидом норми.

Друга група ускладнень пов’язана з погіршенням стану пацієнта через неправильно пішовшого процесу імплантації, в тому числі розвитку інфекції в місці маніпуляцій:

  1. Кровотеча і температура понад 37 градусів на протязі більше трьох днів.
  2. Розбіжність швів в місці установки імпланта.
  3. Запалення тканин слизової і ясна навколо місця маніпуляції, так званий переімплантіт.

Уникнути виникнення ускладнень або знизити інтенсивність неприємних синдромів можна, виконуючи рекомендації фахівця з гігієни порожнини рота і режиму харчування в післяопераційний період.

Переглянути усі новини за хештегом: # # # # #

Записуйтеся на прийом онлайн або телефонуйте та приходьте у гості:

Київ, вул. Пушкінська, 39

+38 (044) 235-11-45
+38 (093) 519-67-61

Київ, вул. Костьольна, 10 (заїзд з вул. Трьохсвятительської)

+38 (044) 278-82-48
+38 (050) 508-22-03

Ми завжди будемо раді Вас бачити!