Оклюзія зубів – це змикання зубних рядів або окремих зубів протягом короткого або тривалого періоду часу. Дізнайтеся які існують види оклюзії та які відмінності.
Оклюзію ділять на наступні види:
- центральна
- передня
- бічна
Центральна оклюзія
Цей вид оклюзії характеризується змиканням зубів з максимальною кількістю міжзубних контактів. При цьому недугу головка нижньої щелепи знаходиться дуже близько до основи суглобового горбка.
Також слід зазначити, що всі м’язи щелеп скорочуються рівномірно і одночасно. Ці м’язи приводять в рух нижню щелепу. Через такого становища дуже вірогідні бічні рухи нижньої щелепи.
Передня оклюзія
При передній оклюзії спостерігається висування нижньої щелепи вперед. При передній оклюзії може спостерігатися цілком правильний прикус зубів. Якщо прикус нормальний, то середня лінія особи збігається з середньою лінією центральних різців.
Передня оклюзія дуже схожа з центральною. Однак є відмінність в розташуванні головки нижньої щелепи. При передній оклюзії вони знаходяться ближче до суглобових бугоркам і трохи висунуті вперед.
Бічна оклюзія
Даний вид оклюзії виникає при зміщенні нижньої щелепи вліво або вправо. Головка нижньої щелепи стає рухомий. Але залишається біля основи суглоба. При цьому з іншого боку вона зміщується вгору.
Якщо виникла задня оклюзія, то виникає зсув нижньої щелепи. При цьому вона втрачає своє центральне розташування. Під час цього головки суглобів зміщуються догори. Страждають задні скроневі м’язи. Вони знаходяться в постійній напрузі. Функції нижньої щелепи частково порушуються. Вона перестає рухатися убік.
Причини оклюзії
- Генетична схильність.
- Хронічні ЛОР-захворювання, які виникали в дитинстві. При цьому вони супроводжувалися тим, що дитина дихала не носом, а ротом.
- Шкідливі звички, наприклад, тривале використання соски, смоктання пальця в дитинстві може привести до виникнення такого прикусу.
- Неправильна функція ковтання в процесі формування і росту зубів у дитячому віці.
Оклюзія зубів повинна виявлятися на ранніх стадіях. Відповідно і лікування повинно бути розпочато вчасно. В основному дана недуга «закладається» з дитинства через шкідливих звичок дитини. Щоб запобігти появі оклюзії, варто дуже уважно стежити за своїми дітьми.
Дані види оклюзій називаються фізіологічними і в деяких випадках вважаються нормою. Однак є ще й патологічна оклюзія в стоматології.
Патологічні оклюзії небезпечні тим, що при їх виникненні порушуються абсолютно всі функції жувального апарату. Такі стани характерні для деяких захворювань, які здатні викликати оклюзію зубів: захворювання пародонту, втрата зубів, аномалії прикусу і деформація щелепи, підвищена зношуваність зубів.
Слід відзначити той факт, що оклюзія безпосередньо пов’язана з прикусом зубів. Можна навіть сказати, що це одне й те саме поняття. У зв’язку з цим слід розібрати види і причини виникнення патологічних прикусів або оклюзій.