Відбілювання зубів

  1. Лазерне відбілювання
  2. Фотовідбілювання
  3. Ультразвукова технологія вибілювання
  4. Хімічний метод
  5. Альтернативні технології

Дізнайтеся більше детально про кожен метод відбілювання зубів…

Сьогодні процедура відбілювання зубів особливо популярна. Білосніжна усмішка викликає симпатію оточуючих, привертає увагу і покращує якість життя в цілому. Спочатку зуби не мають ідеального білого кольору. Якщо вони здорові, то буде швидше жовтуватий або сіруватий відтінок: їх колір ми отримуємо так само, як і пігменти волосся, шкіри. Більш того, зуби схильні до потемніння через вживання різної їжі, забарвлених напоїв і нікотину.

На допомогу сяючою усмішкою поспішає естетична стоматологія.

1. Лазерное відбілювання

Ефективний спосіб при відновленні емалі, при ськолах на зубах. Суть методу зводиться до виділення кисню зі спеціального гелю під впливом концентрованого потоку світла. Виділені молекули кисню нівелюють дію шкідливих компонентів, що призводять до потемніння.

2. Фотовідбілювання

Фотовідбілювання ідентично попередньої технології за винятком світлового фактора. Цей спосіб відбілювання зубів включають використання спеціальної лампи.

3. Ультразвукова технологія відбілювання

Ультразвукове відбілювання також не обходиться без гелю. Але провокуючим фактором у цьому випадку є ультразвук, під впливом якого виділяються молекули кисню.

4. Хімічний метод

На відміну від попередніх варіантів, хімічне відбілювання не ефективно при ськолах і тріщинах. Його використання ефективно тільки для природних зубів. При цьому обробка буде результативною для зубів з жовтим відтінком, а сірі зуби реставрації вже не підлягають. Функціональним агентом в хімічному методі також є кисень, що викликає окислювальні реакції, які розкладають фарбувальні компоненти.

5. Альтернативні технології

У цю категорію методик включається нанесення на зуби кварцовою смоли (бондинг) або порцелянових накладок невеликої товщини для захисту від впливу елементів, що викликають потемніння.

Разом з очевидними перевагами відбілюючих технологій, в цій категорії методів є і недоліки – не завжди бувають доступні обрані варіанти, не виключається вихід з ладу обладнання. І ще одна обставина теж може бентежити – не у всіх випадках такий засіб для відбілювання зубів дійсно ефективно.

Ще одна нова технологія була введена і вже активно використовується багатьма стоматологічними клініками. Це так зване внутрішнє відбілювання. Цей метод застосовується в запущених випадках, коли традиційні способи виявляються малоефективними. Дана технологія передбачає внутрішнє відбілювання. Процедура підходить для зубів, що підлягають пломбування. У порожнину зуба закладається гель і встановлюється тимчасова пломба. Подібні дії проводяться в кілька етапів до повного відбілювання.

Як неважко помітити з описів, майже у всіх сучасних методах відбілювання фігурує гель, що містить у своїй структурі молекули кисню. Відмінності стосуються тільки технології продукування цього компонента зі складу гелю.

На практичному досвіді всі ці методи демонструють високу ступінь ефективності. Однак досягти результатів можливо при регулярних процедурах, що тягне витрати часу і коштів. У світлі цих пріоритетів при легкому потемнінні емалі зуба іноді можна обмежитися більш доступними засобами в домашніх умовах.

В якості основних видів відбілювання, можна виділити домашній метод нанесення білизни зубів і ряд професійних способів.

Самий дешевий і простий спосіб – це хімічне відбілювання зубів у домашніх умовах.

Його можна проводити як під контролем лікаря, так і самостійно. В першому випадку, стоматолог робить індивідуальний ковпак і виготовляє полімерні каппа, які наносяться відбілюючим гелем на основі перекису водорода. Вони носять будинок протягом 2 годин на день або надягають на ніч протягом 2 тижнів. Перекись водорода розпадається на кислород і водень, після чого атоми oxygen окислюють і освітлюють молекули пігменту зубів. Таке відбілювання не підходить для проблемних зубів, так як сприяє підвищенню чутливості зубних тканин. Метод не лишен недостатков: важко правильно підібрати потрібну дозу відбілюючого гелю, щоб досягти білосніжної смуги.

Нужно чи відбілювання зубів саме вам?

В процесі життя зуби піддаються постійному впливу різних барвників, які містяться в харчових продуктах, напоях, лікарських препаратах, табаках та косметичних засобах. Как следствие, возникает дисколорит – зміна кольору зуба. Красители можуть осаджуватися на поверхні або проникати в тверді тканини зуба. Нездічно причиною зміни кольору стає травма зуба або його ендодонтична терапія (лікування каналів), а також порушено формування та утворення зубів (флюороз, гіпоплазія), спостерігається зміна кольору і після вживання антибіотиків тетрациклінового ряду (тетрациклинові зуби). У всіх випадках зміни кольору зубів показано професійне відбілювання.

Существует, пожалуй, одна абсолютна протипоказання для проведення професійного відбілювання – наявність алергічних реакцій на перекись водорода або інших компонентів відбілювальних систем. В країнах Європи та Америки професійне відбілювання дозволено проводити з 13 років. В Росії процедуру проводять після 18 років, або раніше – за узгодженням з батьками і відповідно до стану порожнини рота дитини.

Переглянути усі новини за хештегом: #

Записуйтеся на прийом онлайн або телефонуйте та приходьте у гості:

Київ, вул. Пушкінська, 39

+38 (044) 235-11-45
+38 (093) 519-67-61

Київ, вул. Костьольна, 10 (заїзд з вул. Трьохсвятительської)

+38 (044) 278-82-48
+38 (050) 508-22-03

Ми завжди будемо раді Вас бачити!