В курс професійної гігієни порожнини рота входить і навчання правилам гігієни, і підбір індивідуальних засобів, оптимальних для кожного пацієнта.
- Якщо Ваша дитина з дитинства навчиться правильно чистити зуби – це буде запорукою здоров’я його зубів і ясен, його сліпучої усмішки в будь-якому віці, впевненості в собі, а, отже, і його успішності в житті.
- У багатьох людей на зубах утворюється коричневий наліт від чаю, кави, куріння. Там, де утворився зубний наліт осідають солі зі слини, до яких приєднуються мікроби з порожнини рота – так утворюється зубний камінь.
- У зубному камені і нальоті патологічні мікроорганізми розмножуються з величезною швидкістю, викликаючи спочатку запалення ясен, а потім запалення зв’язок зубів і кісткової тканини навколо зубів.
- Розвивається спочатку гінгівіт, першою ознакою якого є кровоточивість ясен, а потім і пародонтит, при якому зуби починають розхитуватися. Якщо терміново не вжити заходів, розвиток пародонтиту призведе до втрати зубів.
- На розвиток гінгівіту і пародонтиту впливає і екологія, і умови життя, і харчування, і загальний стан організму. Причому спадковий фактор має значення лише в 2% випадків.
- Частота відкладення зубного каменю і нальоту залежить від в’язкості і складу слини, від наявності шкідливих звичок (зокрема, куріння)
- Частота відкладення зубного каменю і нальоту, так само, залежить від стану прикусу (скупченості зубів), від якості зубної щітки, частоти індивідуальної гігієни.
- Частота відкладення зубного каменю і нальоту ще залежить і від правильності рухів зубною щіткою під час чищення зубів (а не часові, яку приділяють особистої гігієни, як прийнято вважати в народі, а саме правильності рухів зубною щіткою).
- Природно, на частоту відкладення нальоту і каменів впливають і такі захворювання, як гіпертонія, сечокам’яна хвороба, цукровий діабет, захворювання печінки…
- Щільний пофарбований зубний наліт і зубні камені не можуть бути повністю видалені при самостійному повсякденному чищенню зубів. Тому необхідно регулярно проводити гігієнічні процедури в умовах стоматологічного кабінету.
- Для наочної демонстрації пацієнтові і для більш ретельної індикації наявності зубного нальоту гігієніст фарбує зуби спеціальною рідиною. При цьому чисті зуби не фарбуються.
- При фарбуванні зубів спеціальною рідиною для індикації зубного нальоту, “свіжий” зубний наліт забарвлюється в рожевий колір, а “старий” – більше доби – в фіолетовий. І пацієнт може сам побачити ті ділянки, які потребують більш ретельної професійної гігієни порожнини рота.
- Карієс і захворювання пародонту розвиваються лише в умовах недостатньої гігієни порожнини рота.
- Профілактика карієсу і захворювань пародонту – це регулярна професійна гігієна. Знімати зубні камені так само необхідно, як і лікувати карієс.