Чи знаєте ви, що ви можете або не можете їсти в брекетах?

Носити ортодонтичні апарати – не означає жити на пюре та м’яких продуктах під час всього лікування. Знання того, які продукти можна і які не можна їсти з ними, допоможуть Вам досягти оптимальних результатів після завершення лікування кривих зубів.

Запобігти пошкодженню ортодонтичних дротів, лігатур, а також уберегти ваші зуби від карієсу під час виправлення прикусу – ось основне ваше завдання!

Фрукти

Фрукти є важливою частиною здорового харчування. Рекомендується з’їдати 300 грамів фруктів щодня. Це відмінний продукт для вашого здоров’я, який дуже важливий для кожної людини, навіть якщо ви носите корректор прикусу. Тверді фрукти, такі як яблука, може бути дуже важко вкусити через наявність металевої конструкції на зубах. Незрілі груші і персики також можуть викликати такі ж проблеми.

Овочі

Овочі дають нам вітаміни і мінерали, які необхідні для зростаючого організму, особливо для вагітних. Людина повинна споживати третину овочів від загальної кількості їжі. Як і фрукти, овочі необхідно готувати трохи по-іншому для людей, які носять вирівнювач зубів.

Більшістю овочів можна насолоджуватися в вареному або тушкованому вигляді, тому що приготування їжі автоматично пом’якшує її. Жорсткі, сирі овочі, такі як морква, цвітна капуста, брокколі перед готуванням поріжте на невеликі шматочки, які можна легко жувати задніми зубами. Якщо у вас виникли проблеми з вживанням улюблених сирих овочів, спробуйте їх в консервованому вигляді.

Зернові

Але, є кілька видів зернових продуктів, з якими власникам брекетів треба бути обережними. Наприклад, спроба з’їсти жорстку кірку хліба або бублик може викликати труднощі для того хто носить дужки. У таких випадках, таку їжу краще розмочити в теплій воді або покришити на дрібні шматочки. Також, уникайте дрібного насіння і зерна. Вони часто застрягають між зубами і їх дуже важко витягнути звідти.

Молочна продукція

Міцні кістки і зуби будуть тільки у тих, в чиєму раціоні багато кальцію. Молочні продукти дають нам кальцій, вітамін D, калій і навіть білок. Такі продукти є відмінним вибором для власників брекетів, тому що більшість з них м’які і майже не вимагають жування.

Выбирайте з молочних продуктів: знежирене молоко, знежирений сир, знежирений йогурт. Якщо у вас непереносимість лактози, соєві молочні продукти є прекрасною альтернативою звичайній молочної продукції, які також м’які і легко уживаються з брекетами. Під час поїдання м’якого сиру, ви можете виявити, що він застрягає між брекетами та зубами. У такому разі нарізайте сир невеликими шматочками, або купуйте продукт, який не прилипає до зубів.

Переглянути усі новини за хештегом: # # #

Записуйтеся на прийом онлайн або телефонуйте та приходьте у гості:

Київ, вул. Пушкінська, 39

+38 (044) 235-11-45
+38 (093) 519-67-61

Київ, вул. Костьольна, 10 (заїзд з вул. Трьохсвятительської)

+38 (044) 278-82-48
+38 (050) 508-22-03

Ми завжди будемо раді Вас бачити!