Щодо шинування, неправильний прикус та інше

Пропонуємо у цьому розділі ознайомитися з невиликою інформацією про те, що означає той чи інший з методів лікування. Даний розділ буде оновлюватися.

Шинування

Це ефективний спосіб врятувати зуби, навіть при занедбаних формах пародонтиту. Це метод відновлення і зміцнення зубного ряду. Здійснюється за допомогою установки шини, що з’єднує рухливі зуби в єдиний блок. Допомагає уникнути їх випадіння, попередити ризик розвитку запалення ясен. Застосовується при занедбаних парадонтитах, коли спостерігається рухливість зубів (порятунок сильно розхитаних зубів).

Показання до шинування зубів:

  1. Занедбані пародонтити
  2. Рухливість і зміщення зубного ряду
  3. Оголення коренів зубів
  4. Сильна кровоточивість і запалення ясен
  5. Поява виражених ясенних карманів
  6. Деформація прикусу, пов’язана зі зміною розташування зубів
  7. Посттравматичний синдром, викликаний переломом щелепи

Види шинування

Для цієї процедури застосовують широку класифікацію. За тривалістю шинування може бути:

  1. Тимчасовим – до 3 місяців. Використовується для зменшення навантаження на м’які тканини в процесі лікування
  2. Довготривалим – до 1 року. Застосовується в індивідуальних випадках
  3. Постійним – захищає зуби від випадіння протягом тривалого терміну

Постійне шинування може бути:

  • З’ємним
  • Нез’ємним

Перше актуально в тих випадках, коли в пацієнта часткова втрата зубів. Нез’ємна шина накладається, щоб зменшити тиск на тканини пародонту.

Бюгельне шинування

Бюгельне шинування виконують за допомогою накладання металевої шини. Воно більш травматично і помітно, але є випадки, коли це єдиний можливий варіант. Наприклад, при переломах щелепи різної складності.

Як виконується шинування зубів?

Алгоритм процедури залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і обраної методики. Але умовно процедура здійснюється в кілька етапів:

  1. Ін’єкція місцевої анестезії
  2. Створення поздовжньої борозни на задніх стінках зубів
  3. Встановлення в неї шинуючого матеріала
  4. Маскування шини за допомогою пломбувального матеріалу

А ви знали?

Довгий час єдиним матеріалом для шинування зубів залишався метал. Сьогодні застосовують більш прогресивні рішення: скловолокно, арамідну нитку.

Арамідна нитка

Арамідна нитка теж вважається прогресивним методом шинування. Вона зберігає цілісність зубів і зменшує їх рухливість, а також захищає від горизонтального навантаження.

Скловолоконні шини

Скловолоконні шини для зубів значно відрізняються від металевих:

  1. Мінімально травмують зуб
  2. Здатні зберегти навіть ті зуби, які сильно розхитані
  3. Оптимально розподіляють жувальне навантаження
  4. Забезпечують зручне проведення гігієнічних процедур
  5. Естетичні й непомітні

Чим загрожує неправильний прикус?

  1. Якщо прикус неправильний, існує ризик не тільки розвитку патологій зубів, але і порушень з боку внутрішніх органів людини. Сьогодні все ще мало хто знає про шкоду такого стану для загального здоров’я, а тому не поспішають до ортодонта.
  2. Він може привести до порушення функцій травного тракту, головного мозку навіть постави людини. Наслідки, якщо прикус неправильний, можуть проявлятися у вигляді постійних головних болей. У цьому випадку досить виправити проблему, щоб позбутися від супутніх симптомів і попередити розвиток ускладнень в подальшому.
  3. При неправильному прикусі головка верхньо-нижньощелепного суглоба зміщується і чинить тиск на область, в якій сконцентровані нервові закінчення і кровоносні судини. Також може спостерігатися спазм мімічних м’язів.

Чим небезпечний неправильний прикус для кровопостачання голови?

Багато хто навіть не підозрює, чим небезпечний неправильний прикус для кровообігу і як ці дві системи пов’язані. Важливо відзначити, що верхня щелепа припиняє рости в 14 років, тоді як нижня завершує формування тільки до 19-21 року.

Неправильний прикус: наслідки для здоров’я зубів

Перш за все наслідки неправильного прикусу будуть присутні з боку зубів. У пацієнтів з такою проблемою спостерігається нерівномірний розподіл навантаження на зуби і тканини пародонту, що і призводить до наслідків.

Якщо присутній неправильний прикус, наслідки можуть полягати також в появі ранніх ознак старіння. Відбувається це внаслідок сношування зубів, їх зміщення, що призводить до появи зморшок, западання губ і щік.

Якщо у пацієнта сформувався неправильний прикус, наслідки можуть бути наступними:

  • рецесія ясен — оголення кореня зуба через надмірне навантаження на окремі ділянки пародонту
  • карієс — при порушенні прикусу нерідко очищення деяких зубів ускладненим, що призводить до скупчення нальоту, бактерій і подальшого руйнування коронки
  • пародонтоз — супроводжується надмірною рухливістю зубів і оголенням їх коренів, спостерігається практично у всіх пацієнтів після 30-40 років при відсутності своєчасного лікування
  • порушення функцій скронево-нижньощелепного суглоба внаслідок підвищеного навантаження на нього — як результат, з’являється клацання, біль в жувальних м’язах, може розвинутися запалення

Шкода неправильного прикусу для роботи шлунково-кишкового тракту

Шлунково-кишковий тракт теж піддається підвищеному навантаженню, якщо неправильний прикус не виправити вчасно. Через нерівномірне навантаження на жувальний апарат їжа не подрібнюється належним чином і потрапляє в шлунок шматками. Це призводить до її більш тривалого перетравлювання, бродінню, порушення всмоктування поживних речовин, що в свою чергу дуже шкідливо для загального стану здоров’я людини.

Що робити і як виправити неправильний прикус?

Зіткнувшись з подібною проблемою, пацієнти часто задають питання: як виправити неправильний прикус і відновити нормальне положення зубного ряду? Відповісти на нього може тільки кваліфікований лікар-ортодонт після виконання огляду.

Знаючи, як неправильний прикус впливає на людину, варто ретельно стежити за станом зубощелепного апарату і своєчасно усувати з’явилися аномалії.

Переглянути усі новини за хештегом: # # #

Записуйтеся на прийом онлайн або телефонуйте та приходьте у гості:

Київ, вул. Пушкінська, 39

+38 (044) 235-11-45
+38 (093) 519-67-61

Київ, вул. Костьольна, 10 (заїзд з вул. Трьохсвятительської)

+38 (044) 278-82-48
+38 (050) 508-22-03

Ми завжди будемо раді Вас бачити!