Пропонуємо у цьому розділі ознайомитися з невиликою інформацією про те, що означає той чи інший з методів лікування. Даний розділ буде оновлюватися.
Шинування
Це ефективний спосіб врятувати зуби, навіть при занедбаних формах пародонтиту. Це метод відновлення і зміцнення зубного ряду. Здійснюється за допомогою установки шини, що з’єднує рухливі зуби в єдиний блок. Допомагає уникнути їх випадіння, попередити ризик розвитку запалення ясен. Застосовується при занедбаних парадонтитах, коли спостерігається рухливість зубів (порятунок сильно розхитаних зубів).
Показання до шинування зубів:
- Занедбані пародонтити
- Рухливість і зміщення зубного ряду
- Оголення коренів зубів
- Сильна кровоточивість і запалення ясен
- Поява виражених ясенних карманів
- Деформація прикусу, пов’язана зі зміною розташування зубів
- Посттравматичний синдром, викликаний переломом щелепи
Види шинування
Для цієї процедури застосовують широку класифікацію. За тривалістю шинування може бути:
- Тимчасовим – до 3 місяців. Використовується для зменшення навантаження на м’які тканини в процесі лікування
- Довготривалим – до 1 року. Застосовується в індивідуальних випадках
- Постійним – захищає зуби від випадіння протягом тривалого терміну
Постійне шинування може бути:
- З’ємним
- Нез’ємним
Перше актуально в тих випадках, коли в пацієнта часткова втрата зубів. Нез’ємна шина накладається, щоб зменшити тиск на тканини пародонту.
Бюгельне шинування
Бюгельне шинування виконують за допомогою накладання металевої шини. Воно більш травматично і помітно, але є випадки, коли це єдиний можливий варіант. Наприклад, при переломах щелепи різної складності.
Як виконується шинування зубів?
Алгоритм процедури залежить від індивідуальних особливостей пацієнта і обраної методики. Але умовно процедура здійснюється в кілька етапів:
- Ін’єкція місцевої анестезії
- Створення поздовжньої борозни на задніх стінках зубів
- Встановлення в неї шинуючого матеріала
- Маскування шини за допомогою пломбувального матеріалу
А ви знали?
Довгий час єдиним матеріалом для шинування зубів залишався метал. Сьогодні застосовують більш прогресивні рішення: скловолокно, арамідну нитку.
Арамідна нитка
Арамідна нитка теж вважається прогресивним методом шинування. Вона зберігає цілісність зубів і зменшує їх рухливість, а також захищає від горизонтального навантаження.
Скловолоконні шини
Скловолоконні шини для зубів значно відрізняються від металевих:
- Мінімально травмують зуб
- Здатні зберегти навіть ті зуби, які сильно розхитані
- Оптимально розподіляють жувальне навантаження
- Забезпечують зручне проведення гігієнічних процедур
- Естетичні й непомітні
Чим загрожує неправильний прикус?
- Якщо прикус неправильний, існує ризик не тільки розвитку патологій зубів, але і порушень з боку внутрішніх органів людини. Сьогодні все ще мало хто знає про шкоду такого стану для загального здоров’я, а тому не поспішають до ортодонта.
- Він може привести до порушення функцій травного тракту, головного мозку навіть постави людини. Наслідки, якщо прикус неправильний, можуть проявлятися у вигляді постійних головних болей. У цьому випадку досить виправити проблему, щоб позбутися від супутніх симптомів і попередити розвиток ускладнень в подальшому.
- При неправильному прикусі головка верхньо-нижньощелепного суглоба зміщується і чинить тиск на область, в якій сконцентровані нервові закінчення і кровоносні судини. Також може спостерігатися спазм мімічних м’язів.
Чим небезпечний неправильний прикус для кровопостачання голови?
Багато хто навіть не підозрює, чим небезпечний неправильний прикус для кровообігу і як ці дві системи пов’язані. Важливо відзначити, що верхня щелепа припиняє рости в 14 років, тоді як нижня завершує формування тільки до 19-21 року.
Неправильний прикус: наслідки для здоров’я зубів
Перш за все наслідки неправильного прикусу будуть присутні з боку зубів. У пацієнтів з такою проблемою спостерігається нерівномірний розподіл навантаження на зуби і тканини пародонту, що і призводить до наслідків.
Якщо присутній неправильний прикус, наслідки можуть полягати також в появі ранніх ознак старіння. Відбувається це внаслідок сношування зубів, їх зміщення, що призводить до появи зморшок, западання губ і щік.
Якщо у пацієнта сформувався неправильний прикус, наслідки можуть бути наступними:
- рецесія ясен — оголення кореня зуба через надмірне навантаження на окремі ділянки пародонту
- карієс — при порушенні прикусу нерідко очищення деяких зубів ускладненим, що призводить до скупчення нальоту, бактерій і подальшого руйнування коронки
- пародонтоз — супроводжується надмірною рухливістю зубів і оголенням їх коренів, спостерігається практично у всіх пацієнтів після 30-40 років при відсутності своєчасного лікування
- порушення функцій скронево-нижньощелепного суглоба внаслідок підвищеного навантаження на нього — як результат, з’являється клацання, біль в жувальних м’язах, може розвинутися запалення
Шкода неправильного прикусу для роботи шлунково-кишкового тракту
Шлунково-кишковий тракт теж піддається підвищеному навантаженню, якщо неправильний прикус не виправити вчасно. Через нерівномірне навантаження на жувальний апарат їжа не подрібнюється належним чином і потрапляє в шлунок шматками. Це призводить до її більш тривалого перетравлювання, бродінню, порушення всмоктування поживних речовин, що в свою чергу дуже шкідливо для загального стану здоров’я людини.
Що робити і як виправити неправильний прикус?
Зіткнувшись з подібною проблемою, пацієнти часто задають питання: як виправити неправильний прикус і відновити нормальне положення зубного ряду? Відповісти на нього може тільки кваліфікований лікар-ортодонт після виконання огляду.
Знаючи, як неправильний прикус впливає на людину, варто ретельно стежити за станом зубощелепного апарату і своєчасно усувати з’явилися аномалії.