Турбота про зуби дітей

Як піклуватися про зуби малюка?

Прищеплення дитині правильних гігієнічних навичок щодо догляду за порожниною рота необхідно починати з самого раннього віку. Безліч чинників може вплинути на здоров’я і формування дитячої порожнини рота задовго до того, як прорізатимуться перші зуби. Наприклад, поширений антибіотик тетрациклін викликає зміна і втрату природного забарвлення зубів.

З цієї причини вони не рекомендуються до використання під час вигодовування грудьми і на другому і третьому триместрі вагітності.

Перші молочні зуби зазвичай з’являються у віці приблизно шести місяців, тому немовлятам не потрібні звичайні процедури по догляду за порожниною рота – чищення зубною щіткою і ниткою. Однак і у немовлят є спеціальні потреби гігієни порожнини рота, які необхідно знати кожному з батьків. Вони включають профілактику раннього дитячого карієсу (так званого «пляшкового карієсу») і задоволення потреби розвиваються зубів дитини в достатній кількості фтору.

Що таке ранній дитячий карієс і як йому запобігти?

Ранній дитячий карієс розвивається при частому і надмірному споживанні немовлям рідин, що містять цукор. До них відносяться молоко, молочні суміші та фруктові соки. Якщо дитина засинає з пляшкою, що містить солодке, у нього в роті залишаються рідини, що містять цукор, які можуть привести до карієсу, що утворюється спочатку на верхніх і нижніх різцях. Тому ніколи не укладайте дитини в ліжечко з пляшкою з молочною сумішшю або соком. Замість цього наповніть пляшку простою водою або замініть її соскою-пустушкою, рекомендованої вашим стоматологом. Якщо Ви годуєте грудьми, не дозволяйте тривалого годування або засипання дитини під час годування. Після кожного вигодовування витріть зуби і ясна дитини м’якою вологою серветкою або марлевим компресом.

Що таке фтор і як перевірити, що дитина отримує його в достатній кількості?

Фтор корисний для здоров’я молочних зубів ще до їх появи. Він сприяє створенню більш міцної зубної емалі на дитячих зубах на стадії формування. Якщо Ваша питна вода фторується, то вона, як правило, містить достатню кількість фтору для правильного розвитку зубів. Ви можете дізнатися, фторується Ваша вода і в яких кількостях, зателефонувавши в місцеву службу водопостачання. Якщо питна вода за місцем Вашого проживання не фторується або не містить достатньої кількості фтору, попросіть стоматолога або педіатра прописати фторвмісні краплі для щоденного прийому немовлям. Якщо Ви використовуєте для пиття і приготування їжі бутильовану воду, неодмінно повідомте про це педіатра і стоматолога. Вони можуть прописати фторвмісні добавки для щоденного прийому малюком.

Народження

Після того як дитина народилася, важливо стежити за гігієною. Насамперед, дорогі батьки, не варто завчасно передавати дитині свої бактерії (Streptococcus mutans), які за однією з теорій, викликають карієс. У момент народження ротова порожнина немовляти практично вільна від бактерій. Вони поселяються там лише в перші місяці життя. Якщо батьки або хто-небудь з доглядають за дитиною мають в ротовій порожнині бактерії, а при годуванні дитини облизують ложку дитини або впала на підлогу соску, то ці бактерії можуть потрапити в ротову порожнину дитини, він також набуває карієс.

Тому контролюйте, будь ласка, себе:

  • не облизувати ложку дитини при його годуванні
  • стерилізуйте соску яка впала на підлогу
  • намагайтесь привести до порядоку свої уражені карієсом зуби

І тоді ротова порожнина дитини довше залишиться вільною від карієсу.

Перші зубки

При прорізуванні зуба ясна в місці його майбутнього появи запалюється і стає болючою, як допомогти дитині в таких випадках:

  1. Проводьте періодично масаж ясен в місці прорізування зуба. Це усуне свербіж і подіє заспокійливо на дитину, і не в останню чергу через те, що він відчує вашу увагу до нього.
  2. Дайте дитині зубне кільце з синтетичного матеріалу. При його жуванні у дитини на деякий час послаблюється кровопостачання, і болюче місце як би оглушается, біль спадає (зубні кільця регулярно піддавати чищенню!). Аналогічний болезаспокійливий ефект досягається і за допомогою хлібної кірки або шматочка моркви досить великих розмірів, щоб дитина не подавився.
  3. Ви можете дати дитині також і кільце, заповнене охолодженої рідиною. Тому, коли у вашої дитини прорізуються зубки, вам завжди необхідно мати напоготові такі зубні кільця. Охолодження особливо корисно в тих випадках, коли у дитини запалюються ясна.
  4. При наявності лікарського призначення ви можете також застосувати знижують біль кошти, або в рідкому вигляді, або у вигляді гелю. Такі засоби, що наносяться на болючі ділянки ясен дитини за допомогою пальця, містять місцево-знеболюючі засоби (місцева анестезія) в дуже малих дозах.

Харчування

Щоб запобігти появі або розвиток карієсу, необхідно грамотно організувати харчування сім’ї. У раціоні дитини повинен бути присутнім кальцій з молочних продуктів. Це зовсім не складно, оскільки дитячі йогурти, молоко і кефір стають все смачніше і різноманітніше.

Для того щоб кальцій краще засвоювався, необхідний вітамін D, який міститься в рибних стравах і утворюється під дією сонячних променів. Так що частіше приймайте з малюком сонячні ванни, виходьте на прогулянки, які зміцнюють не тільки зуби, але і дружбу в сім’ї. Крім кальцію для профілактики карієсу необхідний фтор, яким збагачують зубну пасту і деякі харчові продукти.

Переглянути усі новини за хештегом: # # # #

Записуйтеся на прийом онлайн або телефонуйте та приходьте у гості:

Київ, вул. Пушкінська, 39

+38 (044) 235-11-45
+38 (093) 519-67-61

Київ, вул. Костьольна, 10 (заїзд з вул. Трьохсвятительської)

+38 (044) 278-82-48
+38 (050) 508-22-03

Ми завжди будемо раді Вас бачити!